" امام حسین (علیه السلام) : من كشته اشكم؛ هر مؤمنى مرا ياد كند، اشكش روان شود. امالی صدوق،ص137 "
پایگاه بسیج امام حسن (ع)کانون فرهنگی هنری مهدویون
مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام شهرستان کوهبنان

(۱)
آقا (۱)
قلب (۱)

 

 

         (به بهانه ارتحال حضرت آیت الله العظمی حاج سید عزالدین حسینی زنجانی )

پاسخ مرجع عالی قدر شیعه حضرت آیت الله العظمی حاج سید عزالدین حسینی زنجانی به سوالات برخی از جوانان در خصوص سلوک عرفانی و ذکر

سوال 1.

حضرت عالی مداومت بر چه ذکری را توصیه می کنید؟

مهم ترین و برترین ذکر ذکری است که خود خداوند و ملائکه اش بر آن ذکر مواظبت و مداومت دارند:" ان الله و ملائکته یصلون علی النبی یا ایها الذین امنوا صلوا علیه و سلموا تسلیما" ، بهتر است در روز جمعه اقلا هزار مرتبه و در دیگر روزها هر قدر که می توانید به نبی اکرم صلی الله علیه و آله و سلم صلوات بفرستید.

 سوال 2.

به نظر حضرت عالی ما چگونه به سیر و سلوک بپردازیم.آیا حتما باید استادی در این راه داشته باشیم و یا باید اعمال خاصی را انجام دهیم؟ لطفا ما را در طی طریق عرفان و معنویت راهنمایی کنید.

اگر به آنچه در شریعت مقدس به عنوان واجبات وارد شده عمل کنید و محرمات را ترک کنید به هیچ چیز دیگری احتیاج ندارید و همین کافی است.احکام را از مجتهد جامع الشرایط اخذ کنید و با دقت عمل کنید.  اگر نشاط داشتید برخی از مستحبات را نیز انجام دهید .در بین مستحبات نافله های یومیه و مخصوصا نماز شب بسیار مهم است، اگر چنانچه توانستید یک ساعت مانده به اذان صبح برخیزید و نماز شب و دعا بخوانید.و یکی از چیزهایی که بسیار مهم است ضبط لسان است. بر زبانتان تسلط داشته باشید و از غیبت و دیگر گناهان و حتی از سخنان لغو پرهیز کنید. در حدیث قدسی آمده است که :" اگر مبتلا شدی به ضیق معاش یا بعضی گرفتاری های دیگر و خود را بی نشاط و افسرده و پژمرده دیدی بدان که سخن بی جا گفته ای".

 

جهت دانلود این مطلب به صورت منظم جهت نصب در تابلوی اعلانات اینجا را کلیک نمایید
مطالب مرتبط :
نوشته شده در تاريخ : ۱۳٩٢/٢/٢٦ | نویسنده : سرباز حریم ولایت | نظرات ()

 
سالهاست که جنگ پایان یافته ولی هنوز عطش شهادت بر لبهای خشک و ترک خورده ی بشر تازیانه می زند. آن زمان که دروازه های بهشت باز بود هر کس با حرفه ای خود را به آن باب می رساند و ما نسل سومی ها هم که دستمان در گیر صفر و یک است بابی را گشودیم تا جرعه ای را تا شهادت بنوشیم. افتخار ما اینست که سرباز ولایت فقیه هستیم هرچند دستمان خالیست اما دل های مان پر است از عشق به ولایت. کوهبنان دیار 72عارف می باشد به دلیل رشادت های فرزندان این دیار کهن در هشت سال دفاع مقدس ماهم همراه شدیم تا راه ایشان را ادامه دهیم.
  :: سرباز حریم ولایت

روزشمار فاطمیه
روزشمار محرم عاشورا
روزشمار غدیر

 

تمامی حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به پایگاه بسیج امام حسن (ع)کانون فرهنگی هنری مهدویون می باشد و انتشار مطالب با ذکر منبع مانعی ندارد.