" امام حسین (علیه السلام) : من كشته اشكم؛ هر مؤمنى مرا ياد كند، اشكش روان شود. امالی صدوق،ص137 "
پایگاه بسیج امام حسن (ع)کانون فرهنگی هنری مهدویون
مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام شهرستان کوهبنان

(۱)
آقا (۱)
قلب (۱)

 

 

من کلام النبیّ صلّى اللّه علیه و آله:

ثلاثة یبغضها اللّه: ...

3. و کثرة الطّعام.

سه چیز را خدا دشمن دارد: ...

3. پرخور

منبع: تحریر المواعظ العددیة [آیه الله مشکینی] - الفصل الثالث – صفحه  253   

داستانک :

حضرت رضا (علیه السلام) مى‏فرمایند: ابلیس از زمان آدم تا دوره عیسى بن مریم پیوسته نزد پیامبران رفت و آمد مى‏کرد او بیشترین آزار و ستم را در حق یحیى بن زکریا اعمال داشت مى‏گویند روزى حضرت یحیى ؛ ابلیس را مشاهده کرد ... یحیى از ابلیس پرسید آیا تا بحال بر من چیره گشته‏اى؟

 شیطان پاسخ داد: خیر اما در تو خصلتى وجود دارد که گاه باعث مى‏گردد نتوانى نمازت را بطور کامل بپا دارى و شبها را به زنده‏دارى مشغول گردى و آن صفت پرخورى است .

یحیى از همان جا با خداوند عهد کرد که دیگر هرگز با شکم سیر از طعام نخوابد تا به دیدار خداوند نائل آید. شیطان نیز عهد کرد هرگز انسانى را نصیحت به راستى نکند تا پروردگار را ملاقات نماید

منبع: داستان پیامبران یا قصه‏هاى قرآن از آدم تا خاتم، صفحه : 565
مطالب مرتبط :
نوشته شده در تاريخ : ۱۳٩٢/٢/٥ | نویسنده : سرباز حریم ولایت | نظرات ()

 
سالهاست که جنگ پایان یافته ولی هنوز عطش شهادت بر لبهای خشک و ترک خورده ی بشر تازیانه می زند. آن زمان که دروازه های بهشت باز بود هر کس با حرفه ای خود را به آن باب می رساند و ما نسل سومی ها هم که دستمان در گیر صفر و یک است بابی را گشودیم تا جرعه ای را تا شهادت بنوشیم. افتخار ما اینست که سرباز ولایت فقیه هستیم هرچند دستمان خالیست اما دل های مان پر است از عشق به ولایت. کوهبنان دیار 72عارف می باشد به دلیل رشادت های فرزندان این دیار کهن در هشت سال دفاع مقدس ماهم همراه شدیم تا راه ایشان را ادامه دهیم.
  :: سرباز حریم ولایت

روزشمار فاطمیه
روزشمار محرم عاشورا
روزشمار غدیر

 

تمامی حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به پایگاه بسیج امام حسن (ع)کانون فرهنگی هنری مهدویون می باشد و انتشار مطالب با ذکر منبع مانعی ندارد.